ČISTENIE A IMPREGNÁCIA FASÁDY

Profesionálne čistenie A IMPREGNÁCIA FASÁDY

Čistenie fasád bytových domov, rodinných domov, firemných a výrobných budov, inštitúcií či čistenie presklených fasád obchodných a administratívnych budov. V skratke povedané, čistíme všetky typy fasád a budov od bežného znečistenia a od machov, rias a plesní. Vraciame pôvodnú farbu a estetický vzhľad stavbám každého druhu.

Profesionálne čistenie fasád je správnou voľbou k udržaniu nielen estetického vzhľadu domu ale aj spôsob, ako udržať zdravé svoje najbližšie prostredie v ktorom žijeme. Každá zateplená fasáda potrebuje svoju údržbu, bezúdržbová fasáda v podstate neexistuje. Podľa technickej špecifikácie by sa malo čistenie fasád vykonať aspoň raz za 5-7 rokov, pokiaľ si to fasáda nevyžiada skôr.

Postupom času sa na fasáde zachytáva veľké množstvo nečistôt či už organického alebo anorganického pôvodu, ktoré nepriaznivo pôsobia na funkčnosť fasády domu. V póroch fasády sa tieto nečistoty hromadia a absorbujú vlhkosť z ovzdušia a vytvárajú tak skvelé prostredie na tvorbu plesní, rias a machov. V dôsledku čoho sa vytvárajú zelené, sivé až čierne mapy na povrchu fasády a neskôr prenikajú do hĺbky zatepľovacieho systému. Je dôležité poznamenať, že fasáda na ktorej sú viditeľne rozmohnuté plesne a riasy (zelené až čierne mapy) pôsobí nezdravo” a môže byť spúšťačom rôznych respiračných ochorení. Premnoženie rias a plesní vo väčšine prípadov spôsobuje aj viditeľné trhliny na povrchu fasády. Práve vďaka trhlinám sa voda dokonale dostáva až k múrom stavby, čo je častokrát omnoho finančne náročnejšie ako profesionálne čistenie fasády s nami a v správny moment.

Vašu fasádu profesionálne očistíme a zbavíme všetkých prevládajúcich mikroorganizmov za pomoci overených prípravkov a postupov. Našou dôslednou prácou a profesionálnym prístupom zažiari každá fasáda už do niekoľkých minút. Rozdiel Vám bezplatne ukážeme už pri osobnej obhliadke. Znečistenú fasáda ošetríme celoplošne overeným prípravkom, ktorý preniká hlboko do pórov fasády a zaručene vyhubí všetky prevládajúce baktérie vo fasáde. Následne po pôsobení prípravku tieto rozpustené usadeniny a baktérie spláchneme primeraným tlakom vody za pomoci tlakového čističa. Kladieme veľký dôraz na to, aby sme nezodrali zrno a a nenarušili štruktúru fasády. Veľmi dôležitým krokom je impregnácia fasády.

IMPREGNÁCIA FASÁDY

Najdôležitejší krok je aplikovanie impregnačného náteru na čistý povrch, ktorý preniká do hĺbky a udržiava fasádu zdravú. Impregnáciou dosahujeme predĺženie životnosti fasádneho systému a vytvorenie tak nevhodného prostredia pre opätovný výskyt baktérií, plesní a rias. Práve impregnácia chráni vašu fasádu pred novotvorbou rias, machov a plesní až po dobu 5, 10, 15 rokov! Impregnáciu nanášame vždy iba na čistý a dôkladne suchý povrch fasády. Preto aplikujeme impregnačný náter iba počas teplých mesiacov. Pre Vás a vašich miláčikov to znamená zdravé najbližšie okolie so zaručeným dlhotrvajúcim účinkom.

Profesionálne čistenie strešnej krytiny je dôležité hneď z niekoľkých dôvodov. Udržujeme estetický vzhľad domu a teda zvyšujeme aj jeho hodnotu. Odstraňujeme machy, plesne, riasy, lišajníky a usadeniny zo strešnej krytiny a predlžujeme tak jej životnosť a predchádzame jej poškodeniu.

V prípade záujmu o profesionálne čistenie a impregnáciu fasády nás neváhajte kontaktovať a dohodnúť si tak s nami BEZPLATNÚ ukážku čistenia a odbornú konzultáciu.

(Pre vypracovanie cenovej ponuky je potrebná osobná obhliadka).