UMÝVANIE OKIEN & TIENIACEJ TECHNIKY

Profesionálne čistenie strešnej krytiny a impregnácia

Našou profesionálnou technikou a overenými prípravkami dokážeme vyčistiť každý druh strešnej krytiny už do niekoľkých hodín, či už je to keramická, betónová, plechová krytina alebo asfaltový šindel. Po samotnom dôkladnom vyčistení krytiny je možné aplikovať na čistú a suchú krytinu impregnačný prípravok. Ten chráni očistený povrch pred opätovnou novotvorbou rias, machov a lišajníkov po dobu až 10 rokov. Práve investícia do vyčistenia strechy je zaručený spôsob, ktorý vám dnes ušetrí náklady spojené s opravou či výmenou strešnej krytiny v budúcnosti.

Profesionálne čistenie strešnej krytiny je dôležité hneď z niekoľkých dôvodov. Udržujeme estetický vzhľad domu a teda zvyšujeme aj jeho hodnotu. Odstraňujeme machy, plesne, riasy, lišajníky a usadeniny zo strešnej krytiny a predlžujeme tak jej životnosť a predchádzame jej poškodeniu.

Strešné krytiny majú životnosť aj viac ako 50 rokov, netreba však napriek tomu zanedbávať jej údržbu. Každá škridla (strešná krytina) má svoju pórovitosť a štruktúru. V nej sa zachytávajú a hromadia nečistoty z ovzdušia ako sú napríklad prach, saharský piesok, smog a iné. To po daždivých dňoch vytvára dokonale vlhké prostredie kde sa mach tvorí, tvoria sa riasy a lišajníky a dochádza tak k deštrukcii a znehodnocovaniu krytinu. Z praxe vieme, že najviac napadnuté a znečistené sú tie časti strechy, ktorá je orientovaná na severnú stranu. Pri čistení strešnej krytiny nezabúdame ani na čistenie odkvapov a automaticky z nich odstraňujeme usadené nánosy. Upchatý odkvap môže totižto spôsobiť, že sa voda zo strechy neodvedie správne. Dochádza k zadržiavaniu vody v odkvapovom systéme, čo spôsobuje jeho prehrdzavenie a deštrukciu materiálu. Upchatie odkvapového systému môže taktiež poškodiť fasádu domu či samotnú stavbu.

Profesionálne čistenie strešnej krytiny je dobrou voľbou ako získať pôvodný vzhľad vašej krytiny a opäť rozžiariť svoj dom.